Windykacja

Wsparcie procesów windykacyjnych przy użyciu systemu Atom ERP

Jedną z najważniejszych funkcji systemu Atom ERP jest kompleksowa obsługa procesów finansowych w firmie. Oprogramowanie wspiera między innymi działania windykacyjne, informując o klientach zalegających z płatnościami i wskazując zaległe faktury. Za pomocą Atom ERP można również przesyłać informacje na temat nieuregulowanych faktur, bezpośrednio do kontrahentów.

Rozbudowana baza faktur podstawą kontroli nad płatnościami

Atom ERP przechowuje pełen rejestr faktur przychodowych i kosztowych firmy. Na tej podstawie tworzony jest cashflow, czyli bilans planowanych wpływów i wypływów. Dokumenty są dokładnie posegregowane i możliwe jest ich filtrowanie, za pomocą wielu kryteriów (między innymi na podstawie terminu płatności). W systemie widoczni są kontrahenci, którzy zalegają z płatnością. Na tej samej zasadzie można również wyszukiwać nieopłacone przez firmę faktury kosztowe.

Przypomnienia o zaległych płatnościach wysyłane za pomocą Atom ERP

Możliwa jest wysyłka (bezpośrednio z systemu) wiadomości e-mail lub SMS do kontrahentów, którzy spóźniają się z płatnością. Można w tym celu wykorzystać dostępne w Atom ERP szablony tekstów, takie jak przypomnienia o fakturze lub przedsądowe wezwania do zapłaty. W przypadku, gdy klient ma do uregulowania kilka faktur, można przesłać zestawienie wszystkich dokumentów w jednej wiadomości.

W Atom ERP dostępna jest funkcja automatycznego wystawiania stosownych dokumentów z wezwaniem uiszczenia płatności. W celu ich generowania, system wykorzystuje informacje zawarte w poszczególnych fakturach, a poza wysyłką przez pocztę elektroniczną, można za jego pomocą zlecić dostarczenie dokumentów do klienta listem poleconym.

Windykacja

Kontakt

Zainteresował Cię Atom ERP ? Masz pytania, wątpliwosci, chciałbyś wiedzieć więcej? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zostaw namiary, prześlij zapytanie - odpowiemy najszybciej jak to możliwe.